Komunikace pomáhá společnosti

Brzobohatý, Dyk a Jandová zpívají zdravotníkům

22.4.2020
ondrej.novak

Muzikant Ondřej G. Brzobohatý se svým týmem z Brothers Music Agency přizval k nazpívání své nové autorské písně Život Martu Jandovou a Vojtu Dyka. Všichni tři chtějí jejím prostřednictvím společně poděkovat sestrám a ostatnímu zdravotnickému personálu za jejich obětavou a nelehkou práci v první linii.

Prostřednictvím písně Život chtějí Ondřej G. Brzobohatý, Marta Jandová a Vojta Dyk ve spolupráci s Brothers Music Agency oslovit širokou veřejnost s žádostí o finanční příspěvek České asociaci sester na transparentní účet. Z něj sestrám a dalším zdravotníkům uhradí životní benefity, které jim budou alespoň částečnou odměnou za týdny náročného pracovního nasazení.

Píseň Život, veškeré informace o kampani a náhled na transparentní účet najdete na webových stránkách www.pomahamesestrickam.cz, na nichž se také scházejí vzkazy pro zdravotnický personál, které lidé ze všech koutů republiky posílají přes Facebook nebo přes Instagram.

„Přál jsem si, aby sestry věděly, že mají podporu široké veřejnosti, a aby ta podpora byla nejlépe materiální. Proto jsem oslovil prezidentku České asociace sester Martinu Šochmanovou s nápadem, zda by asociace vytvořila transparentní účet, a rozhodl jsem se, že se pokusím písničkou Život přimět další lidi, možná i firmy, aby sestrám, ale nejen jim, poslali peníze, z nichž by mohly být následně hrazeny poukázky na služby, které jim pomohou k zaslouženému relaxu. Zkrátka byly by použity na cokoliv, co sestry potěší a co by jim alespoň částečně vrátilo péči, kterou ony věnují teď nám všem, ať už to budou poukazy do kadeřnických či kosmetických salonů, nebo na fitness a tak podobně. Zaslouží si, až bude po všem, aby se i ony cítily opečovávané a jedinečné,“ vysvětluje Ondřej G. Brzobohatý.

„Až pandemie ustane a do našich životů se vrátí běžný rytmus, zdravotníci pojedou dál, stejně jako dnes, jen ve volnějším režimu. Pojďme jim poděkovat za statečnost a nezměrné úsilí, které nám věnovali v době nejhorších dnů. V době, kdy se věnovali nemocným více než vlastní rodině nebo sobě samým, kdy nebyl čas ani na chvilku odpočinku. Přispějme jim na dárek, permanentku na sport nebo poukaz do lázní či pěknou knihu. Zkrátka na něco, co jim udělá radost,“ říká prezidentka České asociace sester PhDr. Martina Šochmanová, MBA, která následně osloví nemocnice, zdravotnická zařízení a další zdravotníky z první linie, aby vyslovili svá přání.

„Jakmile vznikla myšlenka na realizaci takového projektu, zahájili jsme koordinaci všech zúčastněných stran, které se na projektu podílely. Je neuvěřitelné, s jakým nasazením a v jak krátkém čase všichni vzájemně kooperovali. Všem bych chtěl moc poděkovat,“ říká Patrik Jedlička, majitel agentury Brothers.